środa, lutego 20, 2019
image image image image image image
Ośrodek Jeździecki FARUK
Ośrodek Jeździecki FARUK
Ośrodek Jeździecki FARUK
Ośrodek Jeździecki FARUK
Ośrodek Jeździecki FARUK
Ośrodek Jeździecki FARUK

Ośrodek

 

ośrodek Jeździecki faruk

Ośrodek przyjazny koniom i ludziom!

Oferta Pensjonatu na rok 2015

Wszystko czym dysponuje stajnia oddaje w ramach opłaty miesięcznej - murowaną halę, solarium, karuzelę, piaszczystą ujeżdżalnię i wiele innych elementów - to największy atut ośrodka.

Cena miesięcznego utrzymania konia 800zł/ boks. W tej opłacie gwarantujemy:

 

 

1. wszechstronny, bezpieczny i czysty boks, karmienie 3 razy dziennie

Przez stajnię prowadzi szerokie, 3m przejście, boksy mają skośne fronty, co pozwala na swobodne wystawianie głowy. Stajnia jest murowana i ocieplona, dzięki czemu latem panuje przyjemny chłód, a zimą nie zamarza woda.

 

 

 

 

 

 

 

2. Murowana hala o wymiarach 20 x 40m.

Nasza hala to nowy - wybudowany koniec 2012 r. - i piękny budynek. Pozwala na całoroczne treningi w świetnych warunkach. Z uwagi na kameralny charakter naszego ośrodka, każdy może tak zaplanować czas swoich jazd, by w pełni wykorzystać cały jej obszar.

 

 

 

 

 

 

 

 

3. wyprowadzanie koni na pastwiska

Mamy ponad 3ha własnych, ogrodzonych pastwisk, gdzie w miarę warunków pogodowych i woli właściciela, wyprowadzamy konie codziennie.

 

 

 

 

 

 

 

4. dostęp do piaszczystej ujeżdżalni z kompletem przeszkód

Nasza ujeżdżalnia została wykonana przez zbieranie warstw ziemi, dzięki czemu naturalna filtracja nie pozwala zatrzymywać się wodzie na powierzchni. W 2013 r. wzbogaciliśmy podłoże o dodatkową warstwę wierzchnią nowego piasku kopanego, który dzięki swoim właściwościom dobrze się ubija i nie jest kopny. Ujeżdżalnia jest więc elastyczna, sprężysta i regularnie równana.

 

 

 

 

 

 

 

5. myjnia wewnętrzna z dostępem do ciepłej wody oraz myjka zewnętrzna

Myjnia została wyflizowana, aby łatwiej utrzymać higienę i czystość. Bieżąca ciepłą woda umożliwia kąpanie koni o każdej porze. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych są jeszcze stanowiska na myjni zewnętrznej.

 

 

 

 

 

 

 

6. nielimitowany dostęp do solarium

Solarium to najlepsze urządzenie dla tych, którzy dbają o zdrowie i relaks swego konia. Nagrzewanie mięśni rozluźnia po jeździe, a dla koni starszych i kontuzjowanych ma ogromne znaczenie lecznicze. Nie sposób opisać wszystkich walorów tego urządzenia- trzeba go po prostu zacząć używać. W ramach pensjonatu można korzystać z niego do woli, bez żadnych opłat ani żetonów.

 

 

 

 

 

 

 

7. wprowadzanie koni do karuzeli pod nieobecność właściciela

Karuzela boksowa dla czterech koni, z zadaszoną bieżnią to najlepsze rozwiązanie dla każdego konia w dni, gdy właściciel nie może przyjechać by osobiście trenować. Zapewni ruch i zdrowe spożytkowanie nadmiaru energii, a koniom w treningu ułatwi doskonalić formę i kondycję.  Do karuzeli konie wyprowadzane są codziennie na około 60 min. W razie kontuzji lub bardzo złej pogody, gdy właściciel nie chce by koń chodził na padoki, konie mogą mieć zapewnione więcej ruchu w karuzeli, w zależności od indywidualnych ustaleń.

 

 

 

 

 

 

 

 

8. eleganckie pomieszczenia socjalne

Do dyspozycji naszych gości przekazaliśmy przestronne pomieszczenia socjalne - duża łazienka, pięknie wykończona kuchnia oraz przestronny pokój do przebrania się i pozostawienia swoich rzeczy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. dwie siodlarnie, kawiarnia, altanka i plac zabaw

Pomieszczenia socjalne to nie koniec udogodnień dla naszych gości. Posiadamy dwie siodlarnie dla koni pensjonatowych - jedna obok boksów na bieżący sprzęt i dodatkowo duże pomieszczenie o powierzchni 25m2 na pozostały sprzęt i ubrania znajduje się nad stajnią. Aktualnie dokończamy klubową kawiarnię, gdzie znajdzie się automat do gorących i zimnych napojów oraz drobnych przekąsek, a także kącik z lekturami jeździeckimi. Doskonały relaks latem zapewni także nasza altanka. Dla dzieci oferujemy profesjonalny plac zabaw z szeregiem różnych atrakcji. Wszystkie zabawki spełniają odpowiednie normy i posiadają atest. Taka oferta pozwoli wypełnić czas dzieciom, a opiekunom dać chwilę wytchnienia