środa, lutego 20, 2019
02.09.15

Zapraszamy do Niegardowa

Ośrodek Jeździecki Faruk

frontpage Kameralna atmosfera - profesjonalne wyposażenie!

  murowana hala (20 x 40m)

  piaszczysta ujeżdżalnia (30 x 50m)

  zadaszona karuzela dla koni

  solarium dla koni

  4 ha pastwisk

  13 boksów w stajni murowanej, 10 boksów angielskich, 5 boksów przy hali

  szkółka jeździecka dla ambitnych

  altanka i plac zabaw

  czynne 7 dni/ tyg, od 8 do 21

 

W naszym Ośrodku nie sposób się nudzić - zawsze można coś udoskonalić.

Zawsze podkreślaliśmy, że dynamiczny rozwój to największa zaleta naszego Ośrodka, a wszystkie osoby które bliżej zwiążą się z OJ Faruk doceniają go za miłą i przyjazną atmosferę. Aktualnie mamy 20 boksów dla dużych koni i trzy boksy dla naszych kucyków. Dla koni, które gościmy w naszym pensjonacie mamy 13 profesjonalnych boksów w murowanej, nowoczesnej stajni. Środkiem prowadzi szerokie, 3 metrowe przejście a w połowie budynku znajduje się elegancka myjnia z dostępem do ciepłej wody oraz zamontowanym solarium, co pozwala wysuszyć konie bezpośrednio po kąpieli lub wygrzać po treningu.

Dla koni z wrażliwymi drogami oddechowymi dobudowaliśmy 6 boksów angielskich, ułożonych w przyjazną literę L, by zwierzęta wzajemnie lepiej się widziały. Dodatkowo oferujemy naszym klientom dużą ogrzewaną siodlarnie, a także eleganckie pomieszczenia socjalne. Znajduje się tam w pełni wyposażona kuchnia, duży pokój wypoczynkowy oraz ładna i czysta łazienka. Warto zapoznać się ze szczegółową ofertą w dziale Pensjonat, by poznać wszystkie walory naszej stajni, a są wśród nich 3 hektarowe pastwiska, zadaszona karuzela treningowa, piaszczysta ujeżdżalnia i oczywiście murowana hala. Zimą dowozimy naszym koniom paszę objetościową na pastwisko, aby nie nudziły się gdy aura nie sprzyja skubaniu trawy.

W poprzednich latach wyposażyliśmy trenujących skoczków o blisko 40 profesjonalnych, toczonych  drągów, dzięki czemu systematycznie organizowaliśmy zawody klubowe, gdzie nie tylko doskonalono swoje umiejętności, ale można też było powalczyć o liczne nagrody rzeczowe. Przy okazji zawodów prowadzimy też szkolenia teoretyczne, by poszerzać wiedzę na tematy związane z końmi. W roku 2014 kontynuujemy idea szkoleń teoretycznych połączonych z parkurami treningowymi.

W naszej ofercie nie zapomnieliśmy też o osobach, które nie mają swoich własnych koni. Dla nich stworzyliśmy Szkółkę Jeździecką, którą prowadzą wykwalifikowani instruktorzy - 7 dni w tygodniu, od 8-21. Konie do nauki jazdy to doświadczone i przyjazne wierzchowce, a swym wzrostem i temperamentem zadowolą nawet najbardziej wymagających uczniów. Również w tym zakresie poszerzyliśmy naszą ofertę i dysponujemy aż 6 dużymi końmi i 2 kucykami dla mniejszych dzieci. Coraz częściej jeździmy też w tereny oraz organizujemy kilkugodzinne rajdy, dostosowane do poziomu zaawansowania grupy. Więcej informacji w dziale Szkółka Jeździecka

Działamy również jako Klub Sportowy. Pomagamy więc przygotować zarówno zawodników jak i konie do różnych zawodów oraz egzaminów jeździeckich. Szerzej w dziale Sport

Postanowiliśmy także rozwijać się w kierunku hodowli koni - w naszej ofercie stanówki polecamy pięknego ogiera kwpn Vermont.

Ponadto gwarantujemy miłą i przyjazną atmosferę! Wspólne ogniska, biesiady w altance, wyjazdy w teren i różne imprezy okolicznościowe! U nas poczujesz się jak u siebie i na dodatek będzie można dobrze się bawić!

ZAPRASZAMY

Nasze plany

Rok 2014 to powrót to planów budowlanych, ale obok nich szczególną pozycję zajmuje hodowla oraz nasze sportowe aspiracje.

czytaj wiecej